Jak co roku, jeśli jest oczywiście tylko możliwość, nasza placówka bierze udział w konkursach organizowanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomyślu nad Sanem. Tym razem,VII Piknik Jesiennym odbył się on- line, w formie dwóch akcji ,t. j.- Fotomontażu Fotograficznego i Konkursu Rysunkowego.

Otóż wszyscy jesteśmy jako organizatorzy bardzo zadowoleni i radośni z faktu, że pomimo tak trudnych covidowych przeszkód by się wspólnie spotkać, to i tak zorganizowaliśmy się wspólnie w formie on-line, jak i za pomocą poczty polskiej. W tym roku ten odbywający się już od siedmiu lat Piknik odbył się w formie dwóch akcji t. j.- Fotomontażu Fotograficznego i Konkursu Rysunkowego.

Co się dotyczy Fotomontażu fotograficznego to wszystkie zaproszone przez nas placówki spisały się na medal i przysłały swoje niesamowite fotografie jesienne z których utworzyliśmy nasz wspólny projekt i główne hasło. To fascynujące zobaczyć taką wspólną fotografię ,która idealnie wpisuje się w założenie zabawy aparatem i internetowymi e-mailami.

Jeżeli chodzi o Konkurs plastyczny to jak co roku jest on tematyczny jesiennie i jest jednym z kilku charakterystycznych punktów radomyskiej imprezy ,dlatego więc w tym roku też nie chcieliśmy z niego rezygnować. Wszystkie twórcze prace plastyczne, które z roku na rok są przywożone do Radomyśla stanowią bardzo ciekawą i piękną ozdobę Pikniku ponieważ zawsze są o tematyce jesiennej i nadają mu niesamowity klimat.

W tym roku postawiono na proste i łatwe środki takie jak zwykłe żelopisy. Powszechna dostępność żelopisów w każdej pracowni terapeutycznej, a co za tym idzie – możliwość wzięcia udziału przez prawie każdego podopiecznego ze względu na łatwość użycia , umożliwiło dużo większy wybór reprezentanta danej placówki do udziału w konkursowej zabawie. Tegorocznym tematem była ogólnie „JESIEŃ”, tak więc pomysłów można było tworzyć ogromną ilość. Proponowaliśmy też w nagłówku konkursowym hasło –JESIENNA KRESKA— i kreskę jako wyróżnik podstawowy i bardziej priorytetowy niż zabawy plamą. Ponadto ta technika i format prac A4 ułatwiły też bezproblemowe i łatwe przesłanie prac co dało wynik prawie 100 % uczestnictwa wszystkich zaproszonych .

W dniu 15 go października w Gminnym Centrum Kultury w Chwałowicach w gminie Radomyśl nad Sanem odbyło się uroczyste otwarcie wystawy naszych jesiennych prac. Wystawy prac i otwarcia VII Pikniku Jesiennego (on-line) uroczyście dokonały – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomyślu nad Sanem Pani Dominika Czerepak-Drzymała, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Chwałowicach Pani Teresa Lachowska oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Leokadia Gugała.

Wspaniałe jest to że wystawa odbędzie się w tej instytucji przez okres dwóch tygodni co pozwoli zobaczyć ją bardzo wielu osobom z radomyskiej gminy i nie tylko, gdyż warto w tym miejscu zaznaczyć że w tej miejscowości jest punkt styczny, gdzie łączą się trzy województwa t. j. lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie, tak że mimochodem powstała tak jakby mała wystawa o zasięgu międzywojewódzkim”.