11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, który ustanowiony został przez Jana Pawła II jako wezwanie do całego Kościoła powszechnego, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele.
Z tej okazji w kaplicy Domu Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli została odprawiona uroczysta Msza Święta przez ks. kapelana DPS Dariusza Kotkowskiego, na którą zgromadzili się; dyrektor Domu Pomocy Społecznej – Pan Łukasz Chrząstek, mieszkańcy, pracownicy i zaproszeni goście.
Dziękujemy za przybycie byłej Pani wiceprezydent Stalowej Woli, a obecnie prezes SIM- Renacie Knap, która niejednokrotnie zaszczyciła swoją obecnością naszą placówkę. Dziękujemy byłemu dyrektorowi DPS – Panu Janowi Gorczycy, który zawsze pamięta o swoich byłych podopiecznych, zwłaszcza w tak wyjątkowym dniu jakim jest Dzień Chorego. Wyrazy podziękowania kierujemy również do Pani kierownik Dziennego Domu Senior + Małgorzacie Gotfryd oraz jego uczestników za liczne przybycie i współudział we mszy.
W świecie, w którym liczy się piękno, młodość, pęd ku poprawianiu urody, żeby zatrzymać czas, ludzkie cierpienie często jest ukrywane i niedostrzegane. Może czasem warto zastanowić się nad odwiedzinami czy to osoby z rodziny, sąsiada, znajomego…Nas to wiele nie kosztuje, pocieszmy osoby chore znajdujące się w naszych rodzinach czy sąsiedztwie. Czasami jest to lepsze niż lekarstwa, które poprawiają im zdrowie i uśmierzają ból.
rpt

qrf

rpt
rpt
rpt

rpt