Sprawy rodzinne, choroby, nieszczęśliwe zdarzenia losowe. Splot różnych wydarzeń złączył losy wielu ludzi w Domu Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli. Staramy się, by placówka ta była dla naszych mieszkańców prawdziwym Domem, gwarantującym warunki bezpiecznego i godnego życia. Zapewniamy stabilizację bytową, opiekę medyczną, wsparcie oraz pomoc w gospodarowaniu czasem wolnym. Tworzymy jedną wielką rodzinę. DPS posiada 93 miejsca, a jego ogromną zaletą jest wysoko wykwalifikowana kadra licząca ponad 50 osób.

13 listopada 2020 roku, czyli na 10 miesięcy przed planowanym terminem, DPS rozpoczął działalność przyjmując pierwszych mieszkańców. Dziś obchodzimy kolejną, 20 już rocznicę działalności Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Niestety, czas w jakim przyszło nam celebrować ten zacny jubileusz, to bardzo trudny okres pandemii i walki z koronawirusem, więc obchody tego święta były wyjątkowo skromne i symboliczne. Spotkaliśmy się we własnym gronie, a chwile wspomnień pozwoliły na powrót myślami do wszystkich byłych i obecnych mieszkańców oraz pracowników Domu. Był słodki poczęstunek i podziękowania Dyrektora DPS w Stalowej Woli, Pana Łukasza Chrząstka.

Dzień ten, splótł się z wydarzeniem, jakim jest Dzień Pracownika Socjalnego, przypadający 21 listopada. Wszystkim naszym pracownikom składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za wysiłek, zaangażowanie i trud włożony w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Ofiarując swoje wielkie serce oraz życzliwość budzicie szacunek i uznanie społeczeństwa. Życzymy jak najwięcej wytrwałości, energii, satysfakcji, ciągłego rozwoju i sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.